Ви власник фірми в Польщі?Чи тільки плануєте ним стати?


Друзі, хто із вас має фірму в Польщі?
Цікаво з якими проблемами стикаєтеся ви при веденні там діяльності.

Бо маю відгуки від кількох бізнесменів, котрі або розширили діяльність, або й повністю перейшли на польський ринок. Вони кажуть, що бракує комплексної інформації - де шукати працівників, партнерів, як налагодити роботу з торговими мережами, дослідження ринку самостійно зробити важко, коли не знаєш "підводних каменів" ведення бізнесу, то в результаті і податки переплачуєш і в неприємні ситуації потрапляєш... Виникають також питання з отриманням кредитів, оформленням лізингу. Ліцензовані види діяльності - тут теж треба консультація класного фахівця...
Ну і знання мови, звісно))
Але ще більше знаю випадків таких, коли бізнесмен відкрив в Польщі ТзОВ. Отримав на руки всі документи... і не веде діяльності. Або припиняє її за кілька місяців, бо не може зрозуміти навіщо то все взагалі йому і куди рухатися, або робить спробу продати фірму (зауважте, фірму, яка не має фінансової історії, хоча і негативної історії теж))
Як на мене, основною причиною і першої ситуації, і другої є недостатній рівень стратегічного планування.
Коли ви приймаєте рішення про започаткування діяльності в будь-якій країні варто проаналізувати ринок на предмет потреби вашого товару чи послуги. Наступним кроком має бути розробка стратегії та бренду, зрозумілого ваші цільовій аудиторії. Далі - пошук потенційних партнерів, дистриб’юторських мереж тощо.
І лише коли ви маєте все розписано та розплановано, включно із цифрами окупності інвестиції (чи то грошової, чи просто вашого часу) і бачите, що воно того варте - тоді вперед.
Як ви реєстрували свою фірму?
Мабуть, знайшлася компанія, котра взяла "трохи" грошей і допомогла вам все оформити? Сформували простенький статут, подали документи в необхідні інстанції. Відкрили рахунок в банку. А що далі?
А далі ви самі по собі...
Насправді ж, є багато способів зробити це і без участі зовнішнього консалтингу, або, принаймні, перед тим, як його замовляти самому розібратися в нюансах, щоб знати чого вимагати, як ставити завдання виконавцю. Ну і, звісно, приймти рішення зважено.
Наприклад, якщо ви маєте хорошу бізнес - ідею і невеликі власні заощадження на її реалізацію - звертайтеся до мережі Інкубаторів Підприємництва.
Вони допоможуть у реєстрації юридичної особи - приватного підприємця. За дуже і дуже невеликі гроші ви отримаєте доступ до коворкінгів по всій Польщі (більше 10 локацій в найбільших містах), доступ до експертного середовища, цілої низки навчань, юридичних консультацій, партнерських мереж і т.д. За кілька років ведення подібної діяльності ви ввійдете на ринок як повноцінний гравець і, можливо, захочете перейти на інший рівень ведення бізнесу - ТзОВ.
Тоді для вас є BusinessLink.
Інституція, насправді, подібна, але вже з іншими видами консалтингу для її членів, з доступами до інших партнерських та експертних мереж і т.д. І коштуватиме вам це не набагато більше. А в результаті ви займаєтеся бізнесом, а всі поточні питання (офіс, секретар, інтернет, консалтинг, підтримка і допомога в багатьох аспектах) - це справа, яку візьмуть на себе професіонали.
Якщо ж ви зразу маєте бажання та можливість будувати, інвестувати в іншій країні - для вас Спеціальні економічні зони. Тут ви можете, вклавши свої ресурси, отримати звільнення від сплати податків на період окупності інвестиції.
Маєте хорошу ідею, переконані в її інноваційності, але бракує ресурсу на реалізацію - технологічні парки вам в допомогу. Це прямі контакти з групами приватних інвесторів. Це допомога в підготовці вашої ідеї до презентації інвесторам. Це оцінка ідеї на предмет інноваційності і т.д.
Думаєте, вашу ідею вкрадуть?) Нічого подібного. Це надто складний шлях - красти чиюсь ідею, не маючи уявлення, що за нею стоїть. Бо потрібно буде або всерівно видумати щось своє, або просто відмовитися, бо результатів досягнути може лише той, хто має цю ідею комплексно в своїй голові.
І, як би важко не було в це повірити, - ваша ідея оцінюється в 51% в статутному капіталі. А гроші інвестора - в 49%.
У випадку, якщо ви хочете диверсифікувати ризики, вклавши свої кошти в польські старт-апи, то вам, без сумніву, до Агенцій регіонального розвитку, в рамках діяльності яких діє проект "Бізнес-ангели".
Грубо кажучи, це площадка з платним доступом з одного боку для інвестора, з іншого - для старт-апера.
В межах 1000 злотих річної оплати вам відкривається доступ до тисяч старт-ап - ідей, серед яких ви оберете ту чи ті, в які варто вкласти кошти. Але не так одразу: вибрали, вклали, чекаємо результату. Команда Агенці розвитку допоможе вам оцінити, проаналізувати ідею, щоб максимально забезпечити ваші інтереси як інвестора.
Може, вам здається, що деякі з цих речей неможливі, нереальні. Але бізнесмени, котрі разом з нами в останні роки беруть участь у інтенсивних бізнес-програмах переконалися, що, маючи інформацію про ці інституції, про їх діяльність, вдалося би уникнути багатьох помилок.
А ті, хто лише планували вихід на ринки Польщі, отримали відповіді на питання - з чого починати? чи варто взагалі? І будували свій індивідуальний алгоритм "підкорення" ринків ЄС через дослідження найближчих та найзрозуміліших нам польських ринків.
Якщо ви бажаєте почути про можливості, які вже зараз є як для існуючих, так і для новостворених фірм в Польщі, відвідати вище перераховані інституції, отримати контакти для співпраці з польськими бізнесменами, запрошуємо приєднуватися до однієї із червневих програм бізнес-стажувань від Центрально-європейської Академії Навчань та Сертифікацій.
__________________________________________________
Основні теми:
·         Інституції оточення та підтримки бізнесу: типи, форми, функціональне призначення.
·         Створення ІОТ: хто ініціює, з чого починати, стратегії розвитку.
·         Фінансування ІОТ: на чому вони заробляють.
·         Європейські фінансові інструменти для розвитку регіонів та сегменту МСП (малого та середнього бізнесу) та робота з ними.
·         Базові поняття роботи з проектами, фінансованими ЄС: типи проектів, структура і логіка заповнення проектних заявок.
·         Пошук інструментів фінансування для різних типів проектів.
·         Побудова консорціумів та джерела пошуку партнерів.
·         Роль консалтингової фірми в написанні, управлінні та звітуванні по проектах  в цифрах.
·         Проектна команда консалтингової фірми та команда проекту організації-замовника: вимоги до кваліфікацій.  
Практичним компонентом програми стануть навчальні візити до інституцій оточення бізнесу та зустрічі з польськими підприємцями (networking):
ü  Краківський Інкубатор підприємництва- https://aipkrakow.pl/
ü  Краківський технологічний парк - https://www.kpt.krakow.pl/
ü  BusinessLink Krakow  - https://krakow.blpoland.com/
ü  Бізнес-клуб «Арена бізнесу» - https://arenabiznesu.pl/
ü  Лодзька Агенція Регіонального Розвитку LARR - https://larr.pl/
ü  Фундація Розвитку Підприємництва - https://www.frp.lodz.pl/

_______________________________________
Тематика стажування:
- Реєстрація та ведення бізнесу на території ЄС: організаційно-правові форми, система оподаткування.
- Фінансові інструменти підтримки бізнесу: банківський продукт, лізинг, дотаційні кошти ЄС.
- Інституції оточення бізнесу та підтримка інвестора.
- Вихід та присутність на ринках Європейського союзу (директиви та маркування СЄ, системи стандартизації та сертифікації ISO, HAССP, додаткова дозвільна система  (транспорт, медицина, проектування, будівництво).

Практичним компонентом програми стануть візити до інституцій оточення бізнесу та зустрічі з польськими підприємцями (networking):
- Краківський Інкубатор підприємництва- https://aipkrakow.pl/
- Краківський технологічний парк - https://www.kpt.krakow.pl/
- BusinessLink Krakow  - https://krakow.blpoland.com/
- Бізнес-клуб «Арена бізнесу» - https://arenabiznesu.pl/
Детальніше тут: https://www.ceasc-bw.com/products/prisutnist-na-rinkakh-jes-intensivnij-biznes-kurs-23-27-chervnya-krakiv/

Виникли питання?
Ольга Горкавчук - +380932109342, +380971599644 (viber)
ceasc.net@gmail.com
FB - https://www.facebook.com/ceasc.bw


Коментарі